Najlepszy brydżysta Łodzi 2016

Niniejsza tabela przedstawia punktację na najlepszego brydżystę Łodzi 2016 policzoną na podstawie 157 turniejów. Nie są uwzględnieni zawodnicy spoza okręgu łódzkiego, którzy swoje jedyne punkty zdobyli na Mityngu Wiosennym.
W drugim wierszu jest podana liczba uwzględnionych turniejów.
Turnieje wyróżnione wyższą kategorią (czyli punktowane nieco wyżej niż pozostałe) to: Turniej Otwarcia Sezonu, wszystkie turnieje Mityngu Wiosennego, finał eliminacji wojewódzkich do MPP oraz wszystkie turnieje Mistrzostw Łodzi.
Obliczenia są prowadzone na podstawie regulaminu opracowanego w 2004 roku przez Jacka Marciniaka, z następującymi dwiema modyfikacjami:
1. Kierunek zaokrągleń.
Po pomnożeniu frekwencji i sumy WK przez odpowiednie współczynniki dodaje się je do siebie i dopiero otrzymany wynik zostaje zaokrąglony - w górę, jeśli część ułamkowa wynosi 0,5 lub więcej, w dół w przeciwnym przypadku. W oryginale zaokrągleniu podlegały odpowiednie iloczyny przed ich dodaniem i zaokrąglenie następowało zawsze w dół. Zmiana jest mało istotna, ale przyjmujemy ją, bo Mariusz Stańczyk od dawna liczy w ten sposób punkty z Rajdowej i Ronda.
2. Mityng Wiosenny.
W czasach tworzenia regulaminu w Łodzi nie były organizowane turnieje GP Polski. Aby bardzo duże turnieje w czasie Mityngu nie miały przesadnie dużej wagi dla całej punktacji, bierzemy do obliczeń dwa razy mniejszy współczynnik związany z sumą WK.

#zawodniksumaRajdowa
Gościnna
RondoJOKTOSel. MPPWios.seniorteamyTN
409851341113
1Eugeniusz Wiliński1219450615112915511533
2Przemysław Teleszyński1082344485162131014
3Zdzisław Beling8745966521115159224
4Piotr Piotrowski83930843420101552
5Przemysław Błaszczyk8335224823033
6Marek Tyran81864534155173
7Witold Turant78162719663930
8Paweł Zubiel74141225619111033
9Zbigniew Frank723396169315972221
10Krzysztof Porczyński671238277261282
11Janusz Makaruk62543524154210
12Andrzej Kozikowski6145851910
13Włodzimierz Krysztofczyk58933049210
14Bogusław Jakóbczyk57222127116712
15Sławomir Sroczyński566348823159721
16Tomasz Krysztofiak551341210
17Roman Supeł54116490629
18Waldemar Górski5374891533
19Grzegorz Lewaciak5203791819115835
20Paweł Klapper5194134858
21Urban Kielichowski51848335
22Anna Kowalska50432434154982
23Andrzej Zapałowski48884351416312
24Robert Stoliński48235215115
25Dariusz Śledziewski4714692
26Paweł Jakubicki4554071533
Ryszard Jędrzejewski4554323128
28Alfred Kram4444181673
Ireneusz Różycki4444422
30Jan Łubkowski4363496361530
31Wojciech Ciepliński4301558316176
32Jerzy Markowski4242221957
33Robert Nowicki4193871913
34Jerzy Olczyk41323214536
35Włodzimierz Choinkowski41044297171631221
36Roman Owsiak401238135262
37Jerzy Ronke39325320215291955
38Bolesław Cichocki384552612840
39Sebastian Żyżyński373162731344
40Jacek Węgrzyk36622776361530
41Tadeusz Ciechanowski3633603
42Mariusz Kraśnicki35122184118
43Marcin Gruchała33534278221
44Jerzy Klimczak33031965
45Krzysztof Robaszek3233527810
46Roman Jagielski305203132267
47Jolanta Sendacka2972621322
48Jacek Grzelczak2926719165338
49Sylwester Sokół291189132267
50Marta Maj-Rudnicka2741051211839
51Zenon Darmaszek2731738848
52Jarosław Cieślak27011424132
53Mirosław Staszewski2682144248
54Paweł Ambroziak265897350162224
55Waldemar Skóra2621496845
56Zbigniew Kotliński252252
57Jan Czaplicki251251
Ludwik Gutowski251251
59Waldemar Sroczyński24920841
60Jarosław Łaszczuk239741292853
61Bolesław Adamczyk217217
62Marek Drukier213213
63Ryszard Chruścicki212212
64Jacek Kołodziej207207
65Mieczysław Jagiełło205301741
66Beata Pietrzak20430174
Tomasz Radwański204148191423
68Ewa Serdiukow-Tokarczyk20018965
69Wiesław Niciński1981266210
70Stanisław Zieliński196196
71Mariusz Stańczyk19420174
72Zdzisław Majchrzak187187
Zdzisław Radwański18715433
74Krzysztof Sobierajski186116216512224
75Paweł Banacki18121294316
Bogumił Górecki18116714
77Marek Przybyła18011228219154
78Paweł Niedzielski17824154
79Kazimierz Adamski158158
Waldemar Gałek158158
81Lucyna Serwa152152
82Piotr Kaczorowski1501081923
83Tomasz Spodenkiewicz1498420396
84Robert Sacharczuk145145
85Piotr Szczeciński144144
86Włodzimierz Andrejew1369442
87Dariusz Warwas133133
88Piotr Nalepa13212174
89Małgorzata Nalepa12811774
90Ryszard Pałasz1238241
Zdzisław Pawlicki1232385042
Piotr Walczak123137535
93Piotr Trębski122122
94Mieczysław Wrzos120120
95Sławomir Tadej1198633
Lech Warwocki119126245
97Tadeusz Szczepański11810216
98Grzegorz Dziębowski11492814
Wojciech Skrzypek11475633
100Mateusz Sobczak1084104
101Jerzy Janio106106
102Małgorzata Sokołowska105105
103Piotr Kazub971384
Zdzisław Stoszek97781315
105Mirosław Samujłło965739
Witold Wdówka9696
107Maciej Szalewicz932271
108Eugeniusz Defeciński91856
Adam Pawłowski9191
110Wacław Opacki9026221923
111Artur Wasiak8721251130
112Wiesław Gotowicki856124
113Roman Majcherczak8484
Wojciech Wawryn8484
115Jacek Omelańczuk8226141923
116Dariusz Kosiorek8080
117Waldemar Kryński79781
118Aleksander Zatke77752
119Włodzimierz Jakowicki7547262
120Paweł Antosik745816
121Włodzimierz Graczyk6767
122Cezary Kanar62575
123Andrzej Piętak6161
124Jerzy Baraniecki59950
125Jerzy Warszakowski54459
126Stanisław Hoffmann53476
127Grzegorz Janaszkiewicz5252
128Zbigniew Jaworski4620206
Tadeusz Zubielewicz4662812
130Mirosław Andrzejczak4545
Andrzej Woźniak4545
132Piotr Beling4040
Dariusz Cygan4040
Andrzej Duszyński4040
Andrzej Pełka40733
136Mieczysław Pawlicki38326
Witold Pietrzak3838
138Adam Kielichowski3535
139Jacek Leszczyłowski34727
140Leszek Rabiega3232
141Tadeusz Kempko31229
142Rafał Pietrzyk2727
Krzysztof Rosiak2727
144Jerzy Znajdek2626
145Roman Borkowski2525
146Tomasz Jochymski2323
147Danuta Białek22139
148Robert Barankiewicz2121
149Rafał Gregorowicz1919
Janusz Paliwoda1919
Jan Zadroga191342
152Krzysztof Han17188
153Adam Krysiak1688
Andrzej Szponar1616
155Ewa Sokół1515
156Marian Lasoń1212
Henryk Papiewski1212
Roman Skowroński1212
159Paweł Szczerba1111
Przemysław Woźniak1111
161Lech Korczyński1010
162Marek Wnuk972
163Jarosław Gąsiorowski88
Igor Łobodziński88
Zofia Pstrocka88
Henryk Pstrocki88
Jakub Ulczyński88
168Ewa Miakisz66
Ryszard Muszyński66
170Anna KaŸźmierkowska55
171Mirosław Marszał44
Marcin Zbroja44
173Andrzej Paradowski33
Andrzej Stelak33
175Witold Frisz22
176Mirosław Brząkała11
Kazimierz Cap11
Mirosław Socha11