Najlepszy brydżysta Łodzi 2017

Niniejsza tabela przedstawia punktację na najlepszego brydżystę Łodzi 2017, stan na koniec maja, po 80 turniejach.
W drugim wierszu jest podana liczba uwzględnionych turniejów.
Turniejem wyróżnionym wyższą kategorią (czyli punktowanym nieco wyżej niż pozostałe) były do tej pory: Turniej Otwarcia Sezonu, finał eliminacji wojewódzkich oraz wszystkie turnieje Mityngu Wiosennego.
Obliczenia są prowadzone na podstawie regulaminu opracowanego w 2004 roku przez Jacka Marciniaka, z następującymi dwiema modyfikacjami:
1. Kierunek zaokrągleń.
Po pomnożeniu frekwencji i sumy WK przez odpowiednie współczynniki dodaje się je do siebie i dopiero otrzymany wynik zostaje zaokrąglony - w górę, jeśli część ułamkowa wynosi 0,5 lub więcej, w dół w przeciwnym przypadku. W oryginale zaokrągleniu podlegały odpowiednie iloczyny przed ich dodaniem i zaokrąglenie następowało zawsze w dół. Zmiana jest mało istotna, ale przyjmujemy ją, bo Mariusz Stańczyk od dawna liczy w ten sposób punkty z Rajdowej i Ronda.
2. Mityng Wiosenny.
W czasach tworzenia regulaminu w Łodzi nie były organizowane turnieje GP Polski. Aby bardzo duże turnieje w czasie Mityngu nie miały przesadnie dużej wagi dla całej punktacji, bierzemy do obliczeń dwa razy mniejszy współczynnik związany z sumą WK.

#zawodniksumaGościnnaRondoJOKTOS29 Iel. MPPWios.senior
2141711351
1Przemysław Błaszczyk755334728386
2Robert Stoliński6383891031128107
3Andrzej Kozikowski57835214115196
4Jerzy Ronke5681611982615168
5Przemysław Teleszyński5392172237983
6Grzegorz Lewaciak51125026235
7Urban Kielichowski461367589
8Robert Nowicki456220236
9Paweł Zubiel41115312682995
10Sławomir Sroczyński400225112173115
11Krzysztof Porczyński398146142141086
12Jarosław Cieślak392108284
13Witold Turant389136253
14Eugeniusz Wiliński382982175611
15Roman Supeł3643327542113
16Zdzisław Beling3602093115211173
17Włodzimierz Krysztofczyk358240751231
18Bogusław Jakóbczyk3541262199
19Piotr Piotrowski351141195123
20Anna Kowalska345220125
21Włodzimierz Choinkowski33249174217576
22Bolesław Cichocki3279819418314
23Zbigniew Frank3252264583115
24Piotr Wulkiewicz288288
25Tomasz Krysztofiak28725631
26Andrzej Zapałowski27937150277553
27Mariusz Kraśnicki2752362217
28Waldemar Górski2732694
29Marek Tyran271162109
30Ryszard Jędrzejewski25416886
31Jacek Grzelczak24923742177
32Roman Owsiak233146631410
33Marek Przybyła232141611812
34Janusz Makaruk22614680
35Tomasz Radwański22314209
36Adam Pawłowski21942177
37Jan Łubkowski2053212222524
38Sylwester Sokół20111982
39Waldemar Skóra19115140
Sławomir Tadej1914913012
41Zbigniew Kotliński18817414
42Krzysztof Robaszek18744128123
43Jacek Węgrzyk184321158524
44Marcin Gruchała1734999223
45Jerzy Olczyk17114241510
46Jolanta Sendacka16913930
47Roman Jagielski1688682
48Alfred Kram15914928
Ireneusz Różycki15914415
50Jerzy Markowski15790652
Wojciech Skrzypek1571525
52Marta Maj-Rudnicka14212517
53Wacław Opacki1417213551
54Paweł Jakubicki1331294
Piotr Nalepa133127132
Jacek Omelańczuk13377551
57Małgorzata Nalepa130124132
Dariusz Śledziewski13011515
59Roman Skowroński1271243
60Włodzimierz Jakowicki122583628
61Wiesław Niciński1202496
62Tadeusz Ciechanowski119119
63Jerzy Klimczak1151123
Rafał Pietrzyk11511104
65Aleksander Zatke1103080
66Paweł Ambroziak10815441534
67Jarosław Łaszczuk107107
Lech Warwocki1071196
69Maciej Szalewicz106215332
70Jan Czaplicki103103
Ludwik Gutowski103103
72Marek Drukier10291083
73Ewa Serdiukow-Tokarczyk1017625
74Paweł Klapper100991
75Zenon Darmaszek9292
76Ryszard Chruścicki9090
Jacek Kołodziej9090
78Mieczysław Jagiełło871077
Beata Pietrzak8787
80Włodzimierz Graczyk83164819
81Mirosław Samujłło8282
82Bolesław Adamczyk806614
Roman Majcherczak805129
Wojciech Wawryn805129
85Paweł Banacki796613
Krzysztof Sobierajski7936934
87Mirosław Staszewski7878
88Adam Krysiak7676
89Mieczysław Pawlicki755421
90Zdzisław Pawlicki746113
91Cezary Kanar711655
Zdzisław Radwański713635
93Mariusz Stańczyk635013
94Andrzej Pełka6161
Stanisław Zieliński6161
96Igor Łobodziński57255
Marcin Zbroja57255
98Bogumił Górecki5656
99Artur Wasiak55132121
100Piotr Szczeciński5454
Jerzy Warszakowski5454
102Grzegorz Janaszkiewicz5151
103Robert Barankiewicz493019
104Zdzisław Majchrzak4848
105Andrzej Woźniak46406
106Marek Kacprzyk4545
107Tadeusz Szczepański412417
108Adam Cybulski4040
Leszek Łuniewski4040
110Piotr Trębski3939
111Włodzimierz Andrejew3737
112Robert Sacharczuk3636
113Stanisław Hoffmann3535
Lucyna Serwa3535
115Małgorzata Sokołowska3434
116Marek Janaszkiewicz3232
Zdzisław Stoszek32266
118Michał Klichowicz2828
Dariusz Kosiorek2828
Krzysztof Stadnicki2828
Marcin Wasłowicz2828
122Witold Wdówka2525
123Paweł Antosik2424
Waldemar Gałek2424
Mariusz Łasiewicki2424
126Piotr Kazub2323
Tomasz Spodenkiewicz2323
128Zbigniew Jaworski22157
129Jerzy Baraniecki2121
130Eugeniusz Defeciński20155
Jerzy Znajdek20317
132John Catlow1919
Adam Peszke1919
Andrzej Szponar1919
135Łukasz Kosma1818
Marek Makulec1818
137Piotr Kaczorowski17125
Grzegorz Wasiak1717
139Wiesław Gotowicki1515
Ewa Nawalny-Sokół1515
Andrzej Piętak1515
142Krzysztof Krasuski1313
143Danuta Samujłło1212
144Waldemar Kryński1111
145Mirosław Piątkowski1010
146Jerzy Jaśmin88
147Dariusz Cygan77
Andrzej Duszyński77
149Daniel Ciołek66
Andrzej Paradowski66
151Jerzy Beliniak55
Marcin Miller55
Maciej Potz55
Jolanta Simińska55
Jagoda Skibicka55
Marek Wołkowicz55
157Mieczysław Antczak33
158Witold Daszkiewicz22
Jacek Leszczyłowski22
160Robert Czernecki11
Rafał Imiela11
Bronisław Janecki11
Monika Kowner11
Michał Panfil11
Piotr Wnuk11