Najlepszy brydżysta Łodzi 2017

Niniejsza tabela przedstawia punktację na najlepszego brydżystę Łodzi 2017, stan na koniec września, po 122 turniejach.
W drugim wierszu jest podana liczba uwzględnionych turniejów.
Turniejem wyróżnionym wyższą kategorią (czyli punktowanym nieco wyżej niż pozostałe) były do tej pory: Turniej Otwarcia Sezonu, finał eliminacji wojewódzkich, wszystkie turnieje Mityngu Wiosennego oraz Mistrzostwa Łodzi Teamów.
Obliczenia są prowadzone na podstawie regulaminu opracowanego w 2004 roku przez Jacka Marciniaka, z następującymi dwiema modyfikacjami:
1. Kierunek zaokrągleń.
Po pomnożeniu frekwencji i sumy WK przez odpowiednie współczynniki dodaje się je do siebie i dopiero otrzymany wynik zostaje zaokrąglony - w górę, jeśli część ułamkowa wynosi 0,5 lub więcej, w dół w przeciwnym przypadku. W oryginale zaokrągleniu podlegały odpowiednie iloczyny przed ich dodaniem i zaokrąglenie następowało zawsze w dół. Zmiana jest mało istotna, ale przyjmujemy ją, bo Mariusz Stańczyk od dawna liczy w ten sposób punkty z Gościnnej i Ronda.
2. Mityng Wiosenny.
W czasach tworzenia regulaminu w Łodzi nie były organizowane turnieje GP Polski. Aby bardzo duże turnieje w czasie Mityngu nie miały przesadnie dużej wagi dla całej punktacji, bierzemy do obliczeń dwa razy mniejszy współczynnik związany z sumą WK.

#zawodniksumaGościnnaRondoJOKTOS29 Iel. MPPWios.seniorMŁT
29747113511
1Jerzy Ronke10422835502615168
2Przemysław Błaszczyk90543054728386
3Przemysław Teleszyński7572663927983
4Andrzej Kozikowski7174491411519642
5Robert Stoliński713418130112810719
6Grzegorz Lewaciak6053112623533
7Sławomir Sroczyński582241278173115
8Urban Kielichowski576482589
9Włodzimierz Krysztofczyk5523421671231
10Bogusław Jakóbczyk5291843369
11Robert Nowicki5222392823619
Witold Turant52223625333
13Paweł Zubiel5202001698299519
14Krzysztof Porczyński517159248141086
15Roman Supeł5113342242113
16Piotr Piotrowski509188306123
17Włodzimierz Choinkowski5014932921757614
18Jerzy Olczyk4541962331510
19Jarosław Cieślak451167284
20Marek Tyran43929710933
21Zbigniew Frank4332421278311510
22Anna Kowalska43227412533
23Zdzisław Beling421241411521117319
24Bolesław Cichocki40511925118314
25Andrzej Zapałowski39537266277553
26Tomasz Krysztofiak39336231
27Ryszard Jędrzejewski38329786
28Eugeniusz Wiliński382982175611
29Jan Łubkowski3754328122524
30Roman Owsiak3691591861410
31Waldemar Górski3593554
32Sylwester Sokół3451624782
33Sławomir Tadej3368224212
34Jacek Węgrzyk335342648524
35Krzysztof Robaszek32957257123
36Tomasz Radwański3208130209
37Jacek Grzelczak3134574217742
38Ireneusz Różycki3112821514
39Piotr Wulkiewicz2942886
40Mariusz Kraśnicki2862472217
41Zbigniew Kotliński28026614
42Marek Przybyła275152931812
43Waldemar Skóra27223240
44Aleksander Zatke26970199
45Marcin Gruchała2685817122314
46Dariusz Śledziewski2642351514
47Alfred Kram26225228
48Adam Pawłowski2614217742
49Jerzy Markowski2591551022
50Janusz Makaruk25017080
51Roman Jagielski24316182
52Włodzimierz Jakowicki2419511828
53Jerzy Klimczak2242213
54Wiesław Niciński221839642
55Paweł Ambroziak21917143153410
56Jacek Omelańczuk21612238551
57Rafał Pietrzyk21537178
58Wacław Opacki21011737551
59Paweł Klapper20916148
60Wojciech Skrzypek2031985
61Jolanta Sendacka1991593010
62Tadeusz Ciechanowski186186
63Paweł Jakubicki1851814
64Bolesław Adamczyk17516114
65Ewa Serdiukow-Tokarczyk17014525
66Zenon Darmaszek1691618
67Beata Pietrzak165165
68Piotr Nalepa161155132
69Ryszard Chruścicki159159
70Małgorzata Nalepa158152132
71Paweł Banacki15714413
72Roman Skowroński15515023
73Marta Maj-Rudnicka15313617
74Stanisław Zieliński147147
75Jan Czaplicki144144
76Piotr Szczeciński13419115
77Ludwik Gutowski132132
Jarosław Łaszczuk132191076
Mieczysław Pawlicki13211121
80Roman Majcherczak126871029
Zdzisław Majchrzak126126
Wojciech Wawryn126871029
83Jacek Kołodziej122122
84Mirosław Staszewski1201182
85Krzysztof Sobierajski1186593410
86Piotr Trębski11716101
87Bogumił Górecki11510114
Zdzisław Pawlicki11510213
89Maciej Szalewicz114216132
90Jerzy Warszakowski111111
91Lech Warwocki1071196
92Marek Drukier10291083
93Mieczysław Jagiełło911081
Artur Wasiak91492121
95Cezary Kanar851669
Tadeusz Szczepański856817
97Mirosław Samujłło8484
98Włodzimierz Graczyk83164819
99Adam Krysiak82766
Mariusz Stańczyk826913
101Zdzisław Radwański803644
102Robert Barankiewicz744727
103Robert Sacharczuk7373
104Tomasz Krym7272
Arkadiusz Niedziałkowski7272
106Piotr Kaczorowski71665
107Andrzej Pełka6868
108Grzegorz Janaszkiewicz6666
109Igor Łobodziński592552
Marcin Zbroja592552
111Grzegorz Wasiak5858
112Lucyna Serwa5454
113Dariusz Kardas5151
Andrzej Krakowiak5151
Teresa Pudelewicz5151
Zbigniew Szymczyk5151
Andrzej Woźniak51456
118Włodzimierz Andrejew4949
119Paweł Antosik4747
120Zdzisław Stoszek46406
121Marek Kacprzyk4545
122Marek Gapiński4141
Jerzy Znajdek412417
124Adam Cybulski4040
Leszek Łuniewski4040
126Dariusz Kosiorek3737
Ewa Nawalny-Sokół3737
128Łukasz Kosma3636
Marek Makulec3636
130Eugeniusz Defeciński35305
Stanisław Hoffmann3535
132Małgorzata Sokołowska3434
133Marek Janaszkiewicz3232
134Paweł Białecki3030
135Tadeusz Kempko29425
Monika Kowner29326
137Michał Klichowicz2828
Krzysztof Stadnicki2828
Marcin Wasłowicz2828
140Mateusz Bartosik2727
141Marcin Miller26521
Maciej Potz26521
143Henryk Chojnacki2525
Milan Chyliński2525
Dariusz Syncerek2525
Mirosław Syncerek2525
Witold Wdówka2525
148Waldemar Gałek2424
Zbigniew Jaworski24177
Mariusz Łasiewicki2424
Andrzej Szponar2424
152Piotr Kazub2323
Tomasz Spodenkiewicz2323
154Jerzy Baraniecki2121
155John Catlow1919
Adam Peszke1919
157Zuzanna Moszczyńska17143
158Wiesław Gotowicki1515
Andrzej Piętak1515
160Danuta Samujłło1414
161Krzysztof Krasuski1313
162Waldemar Kryński1111
Jacek Leszczyłowski1129
Ryszard Nowicki1111
165Mirosław Piątkowski1010
166Jagoda Skibicka99
167Jerzy Jaśmin88
168Dariusz Cygan77
Andrzej Duszyński77
Bronisław Janecki761
Michał Panfil761
172Daniel Ciołek66
Krzysztof Han66
Andrzej Paradowski66
175Jerzy Beliniak55
Jolanta Simińska55
Marek Wołkowicz55
178Mieczysław Antczak33
179Witold Daszkiewicz22
Jerzy Gaworczyk22
Karol Kałuziński22
Jacek Szkup22
183Robert Czernecki11
Rafał Imiela11
Piotr Wnuk11