Najlepszy brydżysta Łodzi 2017

Niniejsza tabela przedstawia punktację na najlepszego brydżystę Łodzi 2017, stan na koniec lipca, po 101 turniejach.
W drugim wierszu jest podana liczba uwzględnionych turniejów.
Turniejem wyróżnionym wyższą kategorią (czyli punktowanym nieco wyżej niż pozostałe) były do tej pory: Turniej Otwarcia Sezonu, finał eliminacji wojewódzkich oraz wszystkie turnieje Mityngu Wiosennego.
Obliczenia są prowadzone na podstawie regulaminu opracowanego w 2004 roku przez Jacka Marciniaka, z następującymi dwiema modyfikacjami:
1. Kierunek zaokrągleń.
Po pomnożeniu frekwencji i sumy WK przez odpowiednie współczynniki dodaje się je do siebie i dopiero otrzymany wynik zostaje zaokrąglony - w górę, jeśli część ułamkowa wynosi 0,5 lub więcej, w dół w przeciwnym przypadku. W oryginale zaokrągleniu podlegały odpowiednie iloczyny przed ich dodaniem i zaokrąglenie następowało zawsze w dół. Zmiana jest mało istotna, ale przyjmujemy ją, bo Mariusz Stańczyk od dawna liczy w ten sposób punkty z Rajdowej i Ronda.
2. Mityng Wiosenny.
W czasach tworzenia regulaminu w Łodzi nie były organizowane turnieje GP Polski. Aby bardzo duże turnieje w czasie Mityngu nie miały przesadnie dużej wagi dla całej punktacji, bierzemy do obliczeń dwa razy mniejszy współczynnik związany z sumą WK.

#zawodniksumaGościnnaRondoJOKTOS29 Iel. MPPWios.senior
2558711351
1Przemysław Błaszczyk88340854728386
2Jerzy Ronke8122633402615168
3Robert Stoliński6703941301128107
4Przemysław Teleszyński6452622847983
5Andrzej Kozikowski62840214115196
6Grzegorz Lewaciak54928826235
7Sławomir Sroczyński526237226173115
8Krzysztof Porczyński517159248141086
9Urban Kielichowski504410589
10Robert Nowicki48522128236
11Roman Supeł4823339342113
12Piotr Piotrowski463173275123
13Włodzimierz Krysztofczyk4542761351231
14Paweł Zubiel44817414282995
15Witold Turant440187253
16Bogusław Jakóbczyk4241442719
17Jarosław Cieślak423139284
18Włodzimierz Choinkowski41049252217576
19Zbigniew Frank40523811383115
20Eugeniusz Wiliński382982175611
21Zdzisław Beling3792184115211173
22Bolesław Cichocki36710522718314
23Ryszard Jędrzejewski36327786
24Anna Kowalska362237125
25Andrzej Zapałowski33037201277553
26Roman Owsiak3281591451410
Marek Tyran328219109
28Tomasz Krysztofiak32729631
29Waldemar Górski3073034
30Jerzy Olczyk288188751510
Piotr Wulkiewicz288288
32Mariusz Kraśnicki2752362217
33Tomasz Radwański27263209
34Krzysztof Robaszek26644207123
35Jerzy Markowski2581541022
36Sylwester Sokół2521615482
37Marek Przybyła250149711812
38Jacek Grzelczak24923742177
39Zbigniew Kotliński24322914
40Waldemar Skóra23619640
41Janusz Makaruk23515580
42Ireneusz Różycki23421915
43Jan Łubkowski2303414522524
44Adam Pawłowski21942177
Jacek Węgrzyk219341488524
46Alfred Kram21820828
47Sławomir Tadej2164915512
48Marcin Gruchała21049136223
Aleksander Zatke21049161
50Wojciech Skrzypek1941895
51Paweł Ambroziak190151261534
52Dariusz Śledziewski18717215
53Włodzimierz Jakowicki186817728
54Wiesław Niciński1798396
55Roman Jagielski1779582
56Jacek Omelańczuk1728729551
57Jolanta Sendacka16913930
58Jerzy Klimczak1681653
59Rafał Pietrzyk16511154
60Zenon Darmaszek1621566
Paweł Klapper16213329
62Wacław Opacki1608222551
63Tadeusz Ciechanowski152152
64Paweł Banacki14813513
65Marta Maj-Rudnicka14212517
Piotr Nalepa142136132
67Małgorzata Nalepa139133132
68Beata Pietrzak138138
Roman Skowroński1381353
70Stanisław Zieliński136136
71Bolesław Adamczyk13512114
72Paweł Jakubicki1331294
73Ryszard Chruścicki132132
Mieczysław Pawlicki13211121
75Ewa Serdiukow-Tokarczyk12810325
76Jan Czaplicki115115
77Maciej Szalewicz112215932
78Jerzy Warszakowski111111
79Jarosław Łaszczuk107107
Lech Warwocki1071196
81Ludwik Gutowski103103
Roman Majcherczak10372229
Wojciech Wawryn10372229
84Marek Drukier10291083
85Jacek Kołodziej9595
86Krzysztof Sobierajski9148934
Artur Wasiak91492121
88Zdzisław Majchrzak9090
Piotr Trębski901674
90Bogumił Górecki8989
91Mirosław Staszewski8888
Piotr Szczeciński881969
93Mieczysław Jagiełło871077
94Cezary Kanar851669
95Zdzisław Pawlicki847113
96Włodzimierz Graczyk83164819
97Mirosław Samujłło8282
Mariusz Stańczyk826913
99Zdzisław Radwański803644
100Adam Krysiak7676
101Andrzej Pełka6868
102Tadeusz Szczepański654817
103Igor Łobodziński57255
Marcin Zbroja57255
105Grzegorz Janaszkiewicz5454
Lucyna Serwa5454
107Robert Barankiewicz513021
Andrzej Woźniak51456
109Włodzimierz Andrejew4949
110Robert Sacharczuk4747
Grzegorz Wasiak4747
112Marek Kacprzyk4545
113Zdzisław Stoszek42366
114Adam Cybulski4040
Leszek Łuniewski4040
116Paweł Antosik3737
Dariusz Kosiorek3737
118Łukasz Kosma3636
Marek Makulec3636
120Eugeniusz Defeciński35305
Stanisław Hoffmann3535
122Piotr Kaczorowski34295
Małgorzata Sokołowska3434
124Marek Janaszkiewicz3232
125Jerzy Znajdek311417
126Marek Gapiński3030
127Michał Klichowicz2828
Krzysztof Stadnicki2828
Marcin Wasłowicz2828
130Mateusz Bartosik2727
131Ewa Nawalny-Sokół2525
Witold Wdówka2525
133Waldemar Gałek2424
Zbigniew Jaworski24177
Mariusz Łasiewicki2424
136Piotr Kazub2323
Tadeusz Kempko23419
Tomasz Spodenkiewicz2323
139Jerzy Baraniecki2121
140John Catlow1919
Adam Peszke1919
Andrzej Szponar1919
143Zuzanna Moszczyńska17143
144Wiesław Gotowicki1515
Andrzej Piętak1515
146Krzysztof Krasuski1313
147Danuta Samujłło1212
148Waldemar Kryński1111
Jacek Leszczyłowski1129
Ryszard Nowicki1111
151Monika Kowner1037
Mirosław Piątkowski1010
153Jagoda Skibicka99
154Jerzy Jaśmin88
155Dariusz Cygan77
Andrzej Duszyński77
157Daniel Ciołek66
Andrzej Paradowski66
159Jerzy Beliniak55
Marcin Miller55
Maciej Potz55
Jolanta Simińska55
Marek Wołkowicz55
164Mieczysław Antczak33
165Witold Daszkiewicz22
166Robert Czernecki11
Rafał Imiela11
Bronisław Janecki11
Michał Panfil11
Piotr Wnuk11