Najlepszy brydżysta Łodzi 2017

Niniejsza tabela przedstawia punktację na najlepszego brydżystę Łodzi 2017, stan na koniec sierpnia, po 109 turniejach.
W drugim wierszu jest podana liczba uwzględnionych turniejów.
Turniejem wyróżnionym wyższą kategorią (czyli punktowanym nieco wyżej niż pozostałe) były do tej pory: Turniej Otwarcia Sezonu, finał eliminacji wojewódzkich oraz wszystkie turnieje Mityngu Wiosennego.
Obliczenia są prowadzone na podstawie regulaminu opracowanego w 2004 roku przez Jacka Marciniaka, z następującymi dwiema modyfikacjami:
1. Kierunek zaokrągleń.
Po pomnożeniu frekwencji i sumy WK przez odpowiednie współczynniki dodaje się je do siebie i dopiero otrzymany wynik zostaje zaokrąglony - w górę, jeśli część ułamkowa wynosi 0,5 lub więcej, w dół w przeciwnym przypadku. W oryginale zaokrągleniu podlegały odpowiednie iloczyny przed ich dodaniem i zaokrąglenie następowało zawsze w dół. Zmiana jest mało istotna, ale przyjmujemy ją, bo Mariusz Stańczyk od dawna liczy w ten sposób punkty z Rajdowej i Ronda.
2. Mityng Wiosenny.
W czasach tworzenia regulaminu w Łodzi nie były organizowane turnieje GP Polski. Aby bardzo duże turnieje w czasie Mityngu nie miały przesadnie dużej wagi dla całej punktacji, bierzemy do obliczeń dwa razy mniejszy współczynnik związany z sumą WK.

#zawodniksumaGościnnaRondoJOKTOS29 Iel. MPPWios.senior
2566711351
1Jerzy Ronke8862634142615168
2Przemysław Błaszczyk88340854728386
3Przemysław Teleszyński7302623697983
4Robert Stoliński6703941301128107
5Andrzej Kozikowski62840214115196
6Sławomir Sroczyński578237278173115
7Grzegorz Lewaciak54928826235
8Krzysztof Porczyński517159248141086
9Urban Kielichowski504410589
10Robert Nowicki48522128236
11Roman Supeł4823339342113
12Włodzimierz Krysztofczyk4712761521231
13Piotr Piotrowski470173282123
14Włodzimierz Choinkowski46349305217576
15Paweł Zubiel44817414282995
16Bogusław Jakóbczyk4471442949
17Witold Turant440187253
18Jarosław Cieślak423139284
19Zbigniew Frank41923812783115
20Eugeniusz Wiliński382982175611
21Zdzisław Beling3792184115211173
22Bolesław Cichocki37110523118314
23Roman Owsiak3691591861410
24Ryszard Jędrzejewski36527986
25Anna Kowalska362237125
26Waldemar Górski3513474
27Andrzej Zapałowski35037221277553
28Jerzy Olczyk3371881241510
29Marek Tyran328219109
30Tomasz Krysztofiak32729631
31Sylwester Sokół3181622082
32Tomasz Radwański3026330209
33Sławomir Tadej3014924012
34Piotr Wulkiewicz288288
35Krzysztof Robaszek28444225123
36Jan Łubkowski2773419222524
37Mariusz Kraśnicki2752362217
38Marek Przybyła272149931812
39Jacek Węgrzyk270341998524
40Jerzy Markowski2581541022
Ireneusz Różycki25824315
42Zbigniew Kotliński25123714
43Jacek Grzelczak24923742177
44Marcin Gruchała24349169223
45Alfred Kram24023028
46Waldemar Skóra23619640
47Janusz Makaruk23515580
48Aleksander Zatke23349184
49Włodzimierz Jakowicki2238111428
50Adam Pawłowski21942177
51Roman Jagielski21613482
52Jerzy Klimczak2122093
53Dariusz Śledziewski21119615
54Paweł Ambroziak207151431534
55Wojciech Skrzypek1991945
56Rafał Pietrzyk18111170
57Wiesław Niciński1798396
58Paweł Jakubicki1771734
59Bolesław Adamczyk17516114
60Jacek Omelańczuk1728729551
61Jolanta Sendacka16913930
62Tadeusz Ciechanowski164164
Zenon Darmaszek1641568
64Beata Pietrzak163163
65Paweł Klapper16213329
66Wacław Opacki1608222551
67Ewa Serdiukow-Tokarczyk15813325
68Paweł Banacki15314013
69Marta Maj-Rudnicka14212517
Piotr Nalepa142136132
71Ryszard Chruścicki141141
72Roman Skowroński14013523
73Małgorzata Nalepa139133132
74Stanisław Zieliński138138
75Mieczysław Pawlicki13211121
76Zdzisław Majchrzak126126
77Piotr Trębski11716101
78Jan Czaplicki115115
79Maciej Szalewicz112215932
80Roman Majcherczak111721029
Jerzy Warszakowski111111
Wojciech Wawryn111721029
83Krzysztof Sobierajski10865934
84Jarosław Łaszczuk107107
Lech Warwocki1071196
86Jacek Kołodziej104104
87Ludwik Gutowski103103
88Marek Drukier10291083
Piotr Szczeciński1021983
90Bogumił Górecki101101
91Mieczysław Jagiełło911081
Artur Wasiak91492121
93Mirosław Staszewski90882
94Cezary Kanar851669
Tadeusz Szczepański856817
96Zdzisław Pawlicki847113
97Włodzimierz Graczyk83164819
98Mirosław Samujłło8282
Mariusz Stańczyk826913
100Zdzisław Radwański803644
101Adam Krysiak7676
102Andrzej Pełka6868
103Grzegorz Janaszkiewicz6666
104Robert Sacharczuk5858
105Robert Barankiewicz573027
Igor Łobodziński57255
Marcin Zbroja57255
108Lucyna Serwa5454
109Andrzej Woźniak51456
110Włodzimierz Andrejew4949
111Tomasz Krym4848
Arkadiusz Niedziałkowski4848
113Paweł Antosik4747
Grzegorz Wasiak4747
115Marek Kacprzyk4545
116Zdzisław Stoszek42366
117Jerzy Znajdek412417
118Adam Cybulski4040
Leszek Łuniewski4040
120Dariusz Kosiorek3737
121Łukasz Kosma3636
Marek Makulec3636
123Eugeniusz Defeciński35305
Stanisław Hoffmann3535
125Piotr Kaczorowski34295
Małgorzata Sokołowska3434
127Ewa Nawalny-Sokół3333
128Marek Janaszkiewicz3232
129Paweł Białecki3030
Marek Gapiński3030
131Michał Klichowicz2828
Krzysztof Stadnicki2828
Marcin Wasłowicz2828
134Mateusz Bartosik2727
135Witold Wdówka2525
136Waldemar Gałek2424
Zbigniew Jaworski24177
Mariusz Łasiewicki2424
Andrzej Szponar2424
140Piotr Kazub2323
Tadeusz Kempko23419
Tomasz Spodenkiewicz2323
143Jerzy Baraniecki2121
144John Catlow1919
Adam Peszke1919
146Zuzanna Moszczyńska17143
147Wiesław Gotowicki1515
Andrzej Piętak1515
149Krzysztof Krasuski1313
150Danuta Samujłło1212
151Waldemar Kryński1111
Jacek Leszczyłowski1129
Ryszard Nowicki1111
154Monika Kowner1037
Mirosław Piątkowski1010
156Jagoda Skibicka99
157Jerzy Jaśmin88
158Dariusz Cygan77
Andrzej Duszyński77
160Daniel Ciołek66
Andrzej Paradowski66
162Jerzy Beliniak55
Marcin Miller55
Maciej Potz55
Jolanta Simińska55
Marek Wołkowicz55
167Mieczysław Antczak33
168Witold Daszkiewicz22
169Robert Czernecki11
Rafał Imiela11
Bronisław Janecki11
Michał Panfil11
Piotr Wnuk11