Najlepszy brydżysta Łodzi 2017

Niniejsza tabela przedstawia punktację na najlepszego brydżystę Łodzi 2017, stan na koniec października, po 137 turniejach.
W drugim wierszu jest podana liczba uwzględnionych turniejów.
Turniejem wyróżnionym wyższą kategorią (czyli punktowanym nieco wyżej niż pozostałe) były do tej pory: Turniej Otwarcia Sezonu, finał eliminacji wojewódzkich, wszystkie turnieje Mityngu Wiosennego oraz Mistrzostwa Łodzi Teamów.
Obliczenia są prowadzone na podstawie regulaminu opracowanego w 2004 roku przez Jacka Marciniaka, z następującymi dwiema modyfikacjami:
1. Kierunek zaokrągleń.
Po pomnożeniu frekwencji i sumy WK przez odpowiednie współczynniki dodaje się je do siebie i dopiero otrzymany wynik zostaje zaokrąglony - w górę, jeśli część ułamkowa wynosi 0,5 lub więcej, w dół w przeciwnym przypadku. W oryginale zaokrągleniu podlegały odpowiednie iloczyny przed ich dodaniem i zaokrąglenie następowało zawsze w dół. Zmiana jest mało istotna, ale przyjmujemy ją, bo Mariusz Stańczyk od dawna liczy w ten sposób punkty z Gościnnej i Ronda.
2. Mityng Wiosenny.
W czasach tworzenia regulaminu w Łodzi nie były organizowane turnieje GP Polski. Aby bardzo duże turnieje w czasie Mityngu nie miały przesadnie dużej wagi dla całej punktacji, bierzemy do obliczeń dwa razy mniejszy współczynnik związany z sumą WK.

#zawodniksumaGościnnaRondoJOKTOS29I, 22Xel. MPPWios.seniorMŁTZaduszkowy
348271235111
1Jerzy Ronke116232259826221516811
2Przemysław Błaszczyk9664815471028386
3Andrzej Kozikowski8425741411519642
4Przemysław Teleszyński8152894277983
5Robert Stoliński75845313011102810719
6Urban Kielichowski685591589
7Włodzimierz Krysztofczyk6754521801231
Grzegorz Lewaciak6753812623533
9Sławomir Sroczyński6422822901731157
10Krzysztof Porczyński62020128114108628
11Roman Supeł618335104211319
12Bogusław Jakóbczyk61421535792211
13Witold Turant60431825333
14Paweł Zubiel59020822682995195
15Piotr Piotrowski587225327112319
16Robert Nowicki5772942823619
17Włodzimierz Choinkowski556493782110576143
18Marek Tyran55341110933
19Jerzy Olczyk5142182711510
20Tomasz Krysztofiak50347231
21Zbigniew Frank4842931278311510
22Jarosław Cieślak477193284
23Andrzej Zapałowski4733733827105533
24Jan Łubkowski449733112214524
25Zdzisław Beling447267411521117319
26Ryszard Jędrzejewski4443308628
27Anna Kowalska43727912533
28Roman Owsiak43020119814107
29Bolesław Cichocki42212526218314
Waldemar Górski4224184
31Sylwester Sokół3902128782
32Eugeniusz Wiliński382982175611
33Krzysztof Robaszek38057292112315
34Sławomir Tadej3658526812
35Waldemar Skóra35530847
36Jacek Węgrzyk353522648524
37Zbigniew Kotliński3443071423
38Jacek Grzelczak3427474217742
39Tomasz Radwański34010130209
Ireneusz Różycki3403111514
41Jolanta Sendacka3202803010
42Mariusz Kraśnicki3112722217
43Marek Przybyła3051779318125
44Marcin Gruchała3027019322314
45Piotr Wulkiewicz2942886
46Dariusz Śledziewski2932641514
Aleksander Zatke29381212
48Alfred Kram28427428
49Roman Jagielski28320182
50Jerzy Markowski2791701072
51Włodzimierz Jakowicki278125124281
52Paweł Ambroziak26967143153410
53Janusz Makaruk26818880
54Adam Pawłowski2614217742
55Paweł Jakubicki2482444
56Jerzy Klimczak2442413
57Rafał Pietrzyk238531841
58Paweł Klapper23218448
59Wojciech Skrzypek2272225
60Jacek Omelańczuk22612446551
61Bolesław Adamczyk2241871423
62Wiesław Niciński221839642
63Wacław Opacki22011945551
64Tadeusz Ciechanowski208208
65Mirosław Staszewski1901882
66Ewa Serdiukow-Tokarczyk18516025
67Marta Maj-Rudnicka17615917
Piotr Nalepa1761566329
69Małgorzata Nalepa1731536329
70Beata Pietrzak172172
71Zdzisław Pawlicki17015713
72Zenon Darmaszek1691618
Roman Skowroński16916423
74Ryszard Chruścicki168168
Maciej Szalewicz168211011432
76Jan Czaplicki161161
77Paweł Banacki15714413
78Stanisław Zieliński155155
79Ludwik Gutowski149149
Piotr Szczeciński14919130
81Roman Majcherczak1441051029
Wojciech Wawryn1441051029
83Jarosław Łaszczuk132191076
Mieczysław Pawlicki13211121
85Jacek Kołodziej131131
Zdzisław Majchrzak131131
87Krzysztof Sobierajski1297693410
88Piotr Trębski12221101
89Bogumił Górecki11810414
90Jerzy Warszakowski111111
91Artur Wasiak10949212118
92Lech Warwocki1071196
93Marek Drukier10291083
94Mariusz Stańczyk1008713
95Robert Sacharczuk937815
96Cezary Kanar921676
97Mieczysław Jagiełło911081
Andrzej Pełka9191
99Tadeusz Szczepański856817
100Mirosław Samujłło8484
101Włodzimierz Graczyk83164819
102Adam Krysiak82766
103Zdzisław Radwański803644
104Tomasz Krym79727
Arkadiusz Niedziałkowski79727
106Robert Barankiewicz744727
107Grzegorz Janaszkiewicz7373
108Lucyna Serwa7272
109Piotr Kaczorowski71665
110Igor Łobodziński592552
Grzegorz Wasiak5959
Marcin Zbroja592552
113Zdzisław Stoszek52466
114Dariusz Kardas5151
Andrzej Krakowiak5151
Teresa Pudelewicz5151
Zbigniew Szymczyk5151
Andrzej Woźniak51456
119Włodzimierz Andrejew4949
120Paweł Antosik4747
121Michał Klichowicz462818
122Marek Kacprzyk4545
123Ewa Nawalny-Sokół4343
124Marek Gapiński4141
Jerzy Znajdek412417
126Adam Cybulski4040
Leszek Łuniewski4040
128Dariusz Kosiorek3737
129Łukasz Kosma3636
Marek Makulec3636
131Eugeniusz Defeciński35305
Stanisław Hoffmann3535
133Małgorzata Sokołowska3434
134Marek Janaszkiewicz3232
135Paweł Białecki3030
136Zbigniew Jaworski29227
Tadeusz Kempko29425
Monika Kowner29326
Witold Wdówka2929
140Krzysztof Stadnicki2828
Marcin Wasłowicz2828
142Mateusz Bartosik2727
143Marcin Miller26521
Maciej Potz26521
145Henryk Chojnacki2525
Milan Chyliński2525
Dariusz Syncerek2525
Mirosław Syncerek2525
149Waldemar Gałek2424
Mariusz Łasiewicki2424
Andrzej Szponar2424
152Piotr Kazub2323
Tomasz Spodenkiewicz2323
154Jerzy Baraniecki2121
155John Catlow1919
Adam Peszke1919
157Zuzanna Moszczyńska17143
158Wiesław Gotowicki1515
Andrzej Piętak1515
160Danuta Samujłło1414
161Krzysztof Krasuski1313
162Marek Fajkowski1111
Waldemar Kryński1111
Jacek Leszczyłowski1129
Ryszard Nowicki1111
166Mirosław Piątkowski1010
167Jagoda Skibicka99
168Jerzy Jaśmin88
169Dariusz Cygan77
Andrzej Duszyński77
Bronisław Janecki761
Michał Panfil761
173Daniel Ciołek66
Krzysztof Han66
Andrzej Paradowski66
176Jerzy Beliniak55
Jolanta Simińska55
Marek Wołkowicz55
179Mieczysław Antczak33
180Witold Daszkiewicz22
Jerzy Gaworczyk22
Karol Kałuziński22
Jacek Szkup22
184Robert Czernecki11
Waldemar Duczmański11
Rafał Imiela11
Piotr Wnuk11