Najlepszy brydżysta Łodzi 2017

Niniejsza tabela przedstawia punktację na najlepszego brydżystę Łodzi 2017 - ostateczną, po 165 turniejach.
W drugim wierszu jest podana liczba uwzględnionych turniejów.
Turniejem wyróżnionym wyższą kategorią (czyli punktowanym nieco wyżej niż pozostałe) były do tej pory: Turniej Otwarcia Sezonu, finał eliminacji wojewódzkich, wszystkie turnieje Mityngu Wiosennego, Mistrzostwa Łodzi Teamów oraz turnieje kongresu Mistrzostwa Łodzi.
Obliczenia są prowadzone na podstawie regulaminu opracowanego w 2004 roku przez Jacka Marciniaka, z następującymi dwiema modyfikacjami:
1. Kierunek zaokrągleń.
Po pomnożeniu frekwencji i sumy WK przez odpowiednie współczynniki dodaje się je do siebie i dopiero otrzymany wynik zostaje zaokrąglony - w górę, jeśli część ułamkowa wynosi 0,5 lub więcej, w dół w przeciwnym przypadku. W oryginale zaokrągleniu podlegały odpowiednie iloczyny przed ich dodaniem i zaokrąglenie następowało zawsze w dół. Zmiana jest mało istotna, ale przyjmujemy ją, bo Mariusz Stańczyk od dawna liczy w ten sposób punkty z Gościnnej i Ronda.
2. Mityng Wiosenny.
W czasach tworzenia regulaminu w Łodzi nie były organizowane turnieje GP Polski. Aby bardzo duże turnieje w czasie Mityngu nie miały przesadnie dużej wagi dla całej punktacji, bierzemy do obliczeń dwa razy mniejszy współczynnik związany z sumą WK.

#zawodniksumaGościnnaRondoJOKTOS29I, 22Xel. MPPWios.seniorMŁTTZTN
41988123511113
1Jerzy Ronke135233473326221516811241
2Przemysław Błaszczyk1043531547102838627
3Przemysław Teleszyński9623065251998320
4Andrzej Kozikowski874593614115196427
5Piotr Piotrowski80926449311231917
6Robert Stoliński80245317411102810719
7Krzysztof Porczyński8012363941410862833
8Roman Supeł783336546311319
9Włodzimierz Krysztofczyk7475141901231
Grzegorz Lewaciak7474102623533241
11Bogusław Jakóbczyk7432634249221114
12Włodzimierz Choinkowski713494853710576143133
13Paweł Zubiel71222433282995195
14Urban Kielichowski685591589
15Sławomir Sroczyński677284302263115739
16Marek Tyran67551010933617
17Witold Turant67236025333620
18Robert Nowicki626306542361911
19Jerzy Olczyk6252933071510
20Zdzisław Beling6093595115211173191743
Ryszard Jędrzejewski609460862835
22Andrzej Zapałowski6063743543105533119
23Krzysztof Robaszek6001044272111231517
24Tomasz Krysztofiak56553431
25Jan Łubkowski540773982214524
26Roman Owsiak53523626814107
27Jarosław Cieślak519235284
28Waldemar Górski5175134
29Zbigniew Frank5132951331731151039
30Sylwester Sokół4673933282410
31Bolesław Cichocki461125297183144
32Anna Kowalska4512791253314
33Jacek Węgrzyk429563368524
34Sławomir Tadej425853161212
35Waldemar Skóra41532370202
36Ireneusz Różycki4013721514
37Zbigniew Kotliński3933561423
38Eugeniusz Wiliński382982175611
39Włodzimierz Jakowicki3761591862812
40Mariusz Kraśnicki3703312217
41Jacek Grzelczak369747421774227
42Jolanta Sendacka3563163010
43Dariusz Śledziewski3543251514
44Marcin Gruchała346702232231414
45Tomasz Radwański34510630209
46Roman Jagielski34224682410
47Janusz Makaruk334213801724
48Alfred Kram333315387
49Aleksander Zatke32396227
50Wacław Opacki32215065551348
Piotr Wulkiewicz322288628
52Paweł Jakubicki3163124
53Jerzy Markowski31219010787
54Marek Przybyła3051779318125
55Rafał Pietrzyk3045324812
56Bolesław Adamczyk2972601423
57Jerzy Klimczak2902873
58Paweł Ambroziak2897614316341010
Jacek Omelańczuk2891484655139
60Paweł Klapper2621855423
61Adam Pawłowski2614217742
62Mieczysław Pawlicki250171212434
63Wojciech Skrzypek23722458
64Tadeusz Ciechanowski231231
65Jerzy Warszakowski2291712434
66Wiesław Niciński2288396427
67Jan Czaplicki227227
68Zdzisław Pawlicki22621313
Mirosław Staszewski2262242
70Maciej Szalewicz222541221432
71Piotr Szczeciński217441703
72Marta Maj-Rudnicka21619917
73Ludwik Gutowski215215
74Stanisław Zieliński203203
75Beata Pietrzak196196
76Ewa Serdiukow-Tokarczyk19216725
77Małgorzata Nalepa18316063293
Piotr Nalepa1831636329
79Zenon Darmaszek17816117
80Roman Skowroński173164234
81Ryszard Chruścicki170170
Zdzisław Majchrzak170170
83Paweł Banacki1691461310
84Robert Sacharczuk15213715
85Krzysztof Sobierajski14793103410
86Roman Majcherczak1441051029
Wojciech Wawryn1441051029
88Piotr Trębski14239103
Artur Wasiak1424921211833
90Bogumił Górecki137119144
91Jacek Kołodziej133133
92Jarosław Łaszczuk132191076
93Cezary Kanar1151699
94Adam Krysiak11076628
95Robert Barankiewicz10862415
Mariusz Stańczyk1089513
97Lech Warwocki1071196
98Zdzisław Radwański104365216
99Marek Drukier10291083
100Zdzisław Stoszek928462
101Mieczysław Jagiełło911081
Andrzej Pełka9191
103Lucyna Serwa8989
104Włodzimierz Andrejew85832
Tadeusz Szczepański856817
106Mirosław Samujłło8484
107Włodzimierz Graczyk83164819
Ewa Nawalny-Sokół83812
109Tomasz Krym80737
Arkadiusz Niedziałkowski80737
111Grzegorz Janaszkiewicz7777
112Piotr Kaczorowski71665
Monika Kowner71222623
114Grzegorz Wasiak70169
115Mateusz Bartosik623527
116Igor Łobodziński592552
Marcin Zbroja592552
118Stanisław Hoffmann583523
119Marek Gapiński52151
120Dariusz Kardas5151
Andrzej Krakowiak5151
Teresa Pudelewicz5151
Zbigniew Szymczyk5151
Andrzej Woźniak51456
125Paweł Antosik4747
126Michał Klichowicz462818
127Marek Kacprzyk4545
128Jerzy Znajdek432617
129Adam Cybulski4040
Leszek Łuniewski4040
131Dariusz Kosiorek3737
132Zbigniew Jaworski3612213
Łukasz Kosma3636
Marek Makulec3636
135Eugeniusz Defeciński35305
136Małgorzata Sokołowska3434
137Tadeusz Kempko33429
Witold Wdówka3333
139Marek Janaszkiewicz3232
140Paweł Białecki3030
141Marek Fajkowski2828
Maciej Potz285212
Krzysztof Stadnicki2828
Marcin Wasłowicz2828
145Marcin Miller26521
146Henryk Chojnacki2525
Milan Chyliński2525
Dariusz Syncerek2525
Mirosław Syncerek2525
150Waldemar Gałek2424
Mariusz Łasiewicki2424
Andrzej Szponar2424
153Piotr Kazub2323
Tomasz Spodenkiewicz2323
155Jerzy Baraniecki2121
156John Catlow1919
Jacek Leszczyłowski19217
Adam Peszke1919
159Zuzanna Moszczyńska17143
160Wiesław Gotowicki16115
Jerzy Jaśmin1688
162Andrzej Piętak1515
163Jakub Przerembski1414
Danuta Samujłło1414
165Krzysztof Krasuski1313
166Jerzy Beliniak1257
Jolanta Simińska1257
168Bronisław Janecki11641
Waldemar Kryński1111
Ryszard Nowicki1111
Michał Panfil11641
Mirosław Piątkowski1111
173Kazimierz Adamski99
Jagoda Skibicka99
175Dariusz Cygan77
Andrzej Duszyński77
177Daniel Ciołek66
Krzysztof Han66
Andrzej Paradowski66
Jacek Zubiel66
181Lechosław Janczar55
Jerzy Szubiga55
Marek Wołkowicz55
184Ryszard Muszyński44
185Mieczysław Antczak33
186Witold Daszkiewicz22
Jerzy Gaworczyk22
Karol Kałuziński22
Jacek Szkup22
190Robert Czernecki11
Waldemar Duczmański11
Rafał Imiela11
Piotr Wnuk11